News from Farní knihovna Sobotka https://knihovna.farnostsobotka.cz/cgi-bin/koha/opac-main.pl Informace k vznikající farní knihovně Vítejte na nových stránkách katalogu Farní knihovny Sobotka. Připravujeme pro vás plnohodnotný knihovnický systém.
Na podzim 2021 po mém nástupu jsem začal připravovat technickou infrastrukturu, ale kvůli opravám budovy fary jsem se k instalaci systému dostal až v únoru 2023. Nyní zbývá systém nastavit, otestovat a začít katalogizovat. A jsem rád, že se našly dobré duše, které s katalogizací chtějí pomoci. Snad zde tedy v průběhu jara 2023 budete nacházet již nově katalogizované knížky.

Katalog bude zahrnovat jak knihy z farní knihovny, (tento fond je tvořen z části starší literaturou, z většiny však asi darem Pavla Michalce, který zde své knihy zanechal), tak knihy z mojí osobní knihovny. I své knížky rád zpřístupním a když budu vidět, že o duchovní literaturu je zájem, o to více mě bude zase těšit do fondu investovat další prostředky.

Vedou se nyní také diskuze, zda zbytek tzv. Vetešníkovy knihovny převézt do Litoměřic, a nebo ponechat zde v našem městě. Pokud zde zůstane, tak i tento fond bude postupně katalogizován.

Část fondu Vetešníkovy knihovny naleznete již v katalogu Biskupství litoměřického, odkaz zde.
https://knihovna.farnostsobotka.cz/cgi-bin/koha/opac-main.pl#newsitem1